Preventivní kontrola AV techniky

Preventivní kontrola AV techniky šetří starosti i peníze

V současné době se podstatná část učitelů, školitelů a přednášejících neobejde bez AV techniky.  Ve výuce, na konferencích, kongresu, nejrůznějších společenských akcí a podobně je tak trochu už naprostou samozřejmostí, což je jedině dobře. Využití moderních technologií je v každodenním životě velkou výhodou. Aby tomu tak ale bylo, je nutné mít k dispozici vysoce kvalitní AV přístroje, které budou ve 100% stavu. To znamená plně funkční a připraveny vždy podávat maximální výkon. Možná víte z vlastní zkušenosti, že není nic horšího než zbytečné zdržení kvůli například závadě na projektoru nebo ztichlé audio-soustavě. Abyste se těmto nepříjemným situacím vyhnuli, je potřeba dodržovat preventivní kontrolu AV techniky. To platí zejména v období prázdnin, kdy je pro to ideální doba. Díky preventivní kontrole můžete odhalit nejrůznější závady už v jejich počátcích.

Prach – tichý nepřítel AV techniky

Víte o tom, že jednou z hlavních příčin poruchy u AV techniky není nic jiného než obyčejný prach? Právě ten totiž zapříčiňuje elektrostatické výboje, které působí na součástky jako zničující dopad. V některých „lepších“ případech prach jen zanese ventilátory společně s chladícími žebry a dochází k přehřívání a následnému selhání techniky. K prodloužení životnosti své AV techniky přispějete odborným a pravidelným čištěním alespoň 2x ročně.

Jaký je správný postup při preventivní kontrole AV techniky?

Na místě je, rozhodně si preventivní prohlídky AV techniky naplánovat v dostatečném předstihu. S termínem tak budete počítat nejen vy, ale i servisní technik, který kontrolu provede. Jakých konkrétních přístrojů se to vlastně týká: projektory, projekční plátna, interaktivní tabule, audio zesilovače, repro soustavy, mikrofony, ovládací prvky, či napájení a kabeláž přístrojů. Při prohlídce technik vyzkouší dané funkce a reakce přístroje. Dále zkontroluje stav opotřebení, vymění prachové filtry, seřídí přístroj a provede další specifické opravy, které jsou zapotřebí. Samozřejmostí je v případě potřeby také vyměnění některých součástek na místě.

Protokol o servisní prohlídce podává užitečné informace

Konečnou fázi servisu je sepsání protokolu, který vám vystaví technik. Najdete zde přehled zásahů a oprav, či analýzu provozu zařízení, která zahrnuje praktické rady a doporučené zacházení. 

Jak objednat preventivní kontrolu AV techniky?

Pokud přemýšlíte, kde si můžete nechat zařídit servisní kontrolu, můžete se například obrátit na společnosti C-mont, která se právě preventivní kontrolou AV techniky zabývá. C-mont patří k osvědčeným specialistům na revize, servis, prodej, instalaci a pronájem AV techniky.

C-mont

Společnost C-mont nabízí profesionální servis veškeré AV techniky. A to navíc i s příjemnými benefity, jako například slevu na spotřební materiál, bezplatnou revizi celého systému, záruku funkčnosti a mnohé další. Společnost nabízí komplexní služby v oblasti AV techniky. Zajišťuje veškeré služby od návrhu, až po vypracování podkladů a ž po konečnou realizaci.

Kontakt

AV technika Poděbradská
Praha
19800
avtechnika@onlinem.cz